Piast Piastów on tour - relacja z turnieju R2006

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 stycznia, na hali sportowej KS Orzeł Piaski Wielkie Kraków odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Smoka - Zima 2020 dla rocznika 2006.

Zawodnicy MKS Piast Piastów (Michał Borowski, Szymon Gałda, Paweł Gryboś, Tomasz Kruk, Jan Luberski, Michał Omelańczuk, Łukasz Pazio, Sebastian Pietrzyk, Szymon Pikus, Mikołaj Sobecki, Kacper Świetlicki, Jakub Tabor, Adam Waczyński, Kuba Zagrajek) wraz z trenerem Krzysztofem Marcinem Taborem, przyjęli zaproszenie i po dwóch dniach ciężkich zmagań wywalczyli zasłużone drugie miejsce!

Na podbój Krakowa zawodnicy wyruszyli już w piątek. Około południa zakwaterowali się w hotelu w Wieliczce. Po obiedzie i chwili relaksu rozegrali mecz sparingowy z krakowską drużyną RKS Garbarnia Kraków.

Dali z siebie wszystko i grali świetnie, ale niestety na krakowskim polu poczuli smak porażki. Po pierwszej połowie był jednobramkowy remis, a cały mecz zakończył sie wynikiem 3:1. Gdyby chcieli szukać wymówek, mogliby za to winić mgłę wymieszaną z krakowskim smogiem.

W sobotniej fazie turnieju mecze rozgrywane były w 2 grupach po 6 drużyn. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy miały spotkać się w niedzielę w grupie "Ligi Mistrzów", a trzy kolejne trafiły do niedzielnej grupy "Ligi Europy".

Przez dwa dni turnieju piłkarze MKS Piast Piastów rozegrali osiem meczy. Po pięciu zwycięstwach, jednym remisie i dwóch porażkach dotarli do drugiego miejsca Ligi Mistrzów. Zwycięstwo w turnieju zdobyła drużyna Football Club Pokrova Lwów z Ukrainy.

Wszystkie mecze były zacięte i toczyły się w szybkim tempie. Widać było, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa dla swojej drużyny. Nie zabrakło radości i zadowolenia, ale była również sportowa złość, która motywowała do dalszej walki.

Dodatkowym wyróżnieniem dla MKS Piast Piastów jest fakt, że tytuł najlepszego bramkarza turnieju zdobył zawodnik klubu - Michał Borowski.

Wyróżnieni zostali również kibice piastowskiej drużyny. Organizator wyraził ubolewanie, że nie przewidziano nagrody za doping i pozytywne wsparcie. Trener wygranej drużyny przekazał przedstawicielowi kibiców MKS Piast Piastów proporczyk klubowy ukraińskiego zespołu.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatora turnieju, była wizyta w Parku Wodnym w Krakowie oraz Tężni solankowej przy Kopalni Soli "Wieliczka". Trampkarze z Piastowa mieli chwilę na uspokojenie piłkarskich emocji.

Jesteśmy przekonani, że na długo w naszej pamięci pozostanie ta atmosfera i nastroje, zarówno z boiska jak i na trybunach. Wielkie brawa dla drużyny za walkę do samego końca!

relacja przygotowana przez grupę kibiców MKS Piast Piastów