Historia

historia

Klub zaistniał w 1932 roku z inicjatywy mieszkańców, właściciela zakładów Akumulatorowych i Kauczukowych Fryderyka Mullera, dyrekcji i pracowników tych zakładów oraz władz miejscowej gminy. Mając finansowe oparcie w fabrykach działacze sportowi do 1939 roku wybudowali boisko, drewniane trybuny, bieżnię lekkoatletyczną przystosowaną do zawodów motorowych (odbywały się!) i solidny drewniany parkan.

Po zakończeniu II Wojny Światowej obiekty zostały zdewastowane i dopiero w czerwcu 1995 roku grupa zapaleńców reaktywowała K. S. "Piast". W 1955 roku drużyna piłkarska pod wodzą trenera Eugeniusza Tomasiewicza po raz pierwszy awansowała do Klasy "A". Do ligi okręgowej drużyna awansowała w sezonach 1983 - 84. Najwyższym szczeblem rozgrywkowym na jakim występowała drużyna MKS Piast to IV liga (sezon 2009/10)

Zawodnicy "Piasta" wielokrotnie występowali w reprezentacji Polski juniorów oraz w klubach ligowych. Największej sławy dopracowali się: Marek Komosa, Stefan Bomba i Artur Andrzejewski.

Klub zanotował sukcesy na szczeblu wojewódzkim w działalności sekcji: gimnastyki artystycznej, siatkówki i tenisa stołowego. Skupiał także zawodników w sekcjach: lekkiej atletyki, brydża sportowego i szachów. Obecnie jest klubem jednosekcyjnym, zrzesza około 280 piłkarzy w różnych grupach wiekowych.

druzyna

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości