Augustów Camp - relacja

Tradycyjnie zapraszamy do śledzenia naszych relacji tekstowych i foto

Dzień 1 (17.08)

Kilka minut po 12-tej zameldowaliśmy się w Augustowie w ośrodku HETMAN, położonym nad brzegiem jeziora Niecko. Przywitała nas piękna pogoda, która w połączeniu z malowniczą okolicą spowodowała że wszystkim spodobało się miejsce w którym spędzimy najbliższy czas. Po rozpakowaniu się i pysznym obiedzie przyszedł czas na pierwszy trening. Do naszej dyspozycji jest kompleks boisk Sparty Augustów - od miejsca naszych treningów dzieli nas zaledwie 8 minut spaceru przez park. Jesteśmy podzieleni na 5 grup treningowych plus jest z nami trener zajmujący się bramkarzami. Starsze roczniki miały dziś do dyspozycji boisko z naturalną nawierzchnią, a młodsi boisko sztuczne. Jako że oba mają pełny wymiar każdy trener miał do dyspozycji wystarczająco dużo miejsca aby zrealizować plan treningowy. Po wysiłku fizycznym i kolacji wybraliśmy się na zwiedzanie okolicy, sprawdziliśmy gdzie jest bezpieczne miejsce do kąpieli, już wkrótce będziemy mieli okazję go sprawdzić. Jako że chłopcy mają jeszcze dużo siły wieczór był dłuugi, ale doświadczenie pokazuje że im bliżej końca tym energii będzie coraz mniej!

Dzień 2 (17.08)

Pierwszy pełny dzień obozu przywitał nas lekkim deszczem, ale do rozpoczęcia pierwszego treningu opady ustały i nasi piłkarze mogli rozpocząć zajęcia w dobrych warunkach. Każdy z trenerów realizował swój program treningowy a piłkarze w pocie czoła wykonywali zadane ćwiczenia. Po treningu był czas na pierwsze zakupy i sprawdzenie czy woda w jeziorze jest ciepła. Jest :)

Po południu drużyny 2008/9, 2010a, 2011a i 2012 rozegrały mecze kontrolne z KS Halinów, który podobnie jak my przebywa na zgrupowaniu w podlaskim Augustowie. Wyniki były wysokie, a że nikt nie zapisywał bramek to zdania co do tego kto wygrał były podzielone :)

Dzień 3 (20.08)

Życie na obozie toczy się stałym rytmem. Pobudka, śniadanie, trening, obiad, trening, kolacja. Pomiędzy zajęciami na boisku i posiłkami trenerzy animują czas swoim podopiecznym. Dziś przyszedł czas na pierwszą kąpiel oraz testowanie zjeżdżalni. Wzięciem cieszył się również automat „bokser” oraz cymbergaj. Było kolorowo i wesoło – ale po takiej dawce piłki chłopakom należy się chwila relaksu. Poranek upłynął na testach szybkościowych i technicznych części zawodników, natomiast rocznik 2008 wzmocniony chłopcami 2009 rozegrał kolejny sparing z KS Halinów. Po południu po treningu część zawodników oglądała mecz IV ligowej Sparty Augustów, a część odwiedziła sklep z owadem w kropki. A że sklep jest prawie 3km od naszej bazy to wyszła z tego całkiem niezły spacer. Wieczorem zawodnicy zmienili się w kibiców i trzymali kciuki za Roberta Lewandowskiego. Chyba skutecznie bo pisząc ta relację wynik brzmiał 2:0 dla Bayernu :)

Dzień 4 (20.08)

Kolejny owocny dzień za nami. Drużyny realizowały swój plan treningowy, a w czasie wolnym oddawały się wodnym przyjemnościom. Integracja obozowa trwa w najlepsze, zawodnicy poznają się bliżej, również z innymi grupami

Nasi najstarsi zawodnicy zagrali sparing ze Spartą Augustów, widać było trudy treningów ale chłopcy dali radę.

Dzień 5 (21.08)

To już ten moment gdzie trenerzy nieco luzują rygor treningowy, część grup wybrała się na zakupy, a część wybrała się na miejską plażę aby schłodzić się w jeziorze. Jednak piłka również była obecna - Chłopcy z R2008/9 rozegrali rewanż z KS Halinów, podobnie jak połączone siły rocznika 2011 i 2012. Wieczorem finał Ligi Europy, ale szczególnie młodsi "polegli" i wynik usłyszeli rano :) Bateryjki już pomału się wyczerpują :)

Dzień 6 (22.08)

Dziś prawdziwy "match day". Nasz obóz odwiedziła drużyna APN Hattrick Białystok, rozegraliśmy 5 sparingów jednocześnie - Każdy dawał z siebie wszystko i zasłużył na brawa od trenerów. Fotorelację z tego dnia możecie obejrzeć w naszej galerii! Zapraszamy!

zapraszamy do śledzenia relacji foto