Relacja z obozu w Augustowie

Zapraszamy do naszej corocznej relacji z obozu MKS Piast!

relacja FOTO na stronie https://photos.app.goo.gl/8dBrfa325V7Xbbmw9

sobota

Na obozie nie rozróżniamy dni powszednich i weekendowych - dalej realizujemy to, po co tu jesteśmy, choć pomału trenerzy odkręcają kurek :). Dziś sparingowo grały roczniki 2006, 2012 i 2013, rywalem był zespół z Białegostoku, z którym graliśmy już w innych rocznikach. Roczniki 2010 i 2009 zagrały grę wewnętrzną. Wieczorem tradycja ostatnich obozów - wyprawa z trenerem Zbyszkiem i straszne opowieści. Ale chyba chłopcy niezbyt się wystraszyli bo na korytarzach już coraz ciszej :) Jutro ostatni dzień, już trochę luźniejszy, choć z pewnością nie będzie pozbawiony akcentów piłkarskich

piątek

Dni na obozie mijają bardzo szybko. Drużyny trenują na pełnych obrotach, choć to widać już zmęczenie trudami obozu. Rano chłopcy z roczników 2010-2011-2012 rozegrali sparing w 9-tkach, było to ciekawe doświadczenie, górą podopieczni trenera Mateusza, choć młodsi koledzy twardo walczyli o swoje. Po południu pierwszy raz podczas obozu złapała nas ulewa. O ile trenerzy młodszych zawodników "zlitowali" się nad swoimi zawodnikami (no bo przecież nie nad sobą :p ) to starsi trenowali mimo trudnych warunków - hartowanie to nieodzowny element piłki nożnej!

czwartek

Półmetek obozu za nami. Zawodnicy mają w nogach coraz więcej minut spędzonych na treningach. Na szczęście pogoda dopisuje i trenerzy mogą w pełni realizować swoje plany. Dziś zagraliśmy kolejne sparingi - tym razem naszym rywalami była miejscowa drużyna Sparta Augustów. Zagraliśmy rocznikami 2009 oraz 2011-12, mecze były bardzo zacięte i dostarczyły chłopcom mnóstwo frajdy. Jedna z drużyn wykorzystała swój "budżet partycypacyjny" ufundowany przez Prezesa MKS i kolację w postaci pysznej pizzy zjadła "na mieście"

Środa:

Środowy poranek zajęło nam smakowite śniadanie i przygotowania do dalszej części dnia. Roczniki 2011 i 2012 rozegrały pierwsze sparingi, naszym rywalem był zespół Juniora Białystok, przebywający również na zgrupowaniu w Augustowie. Gra była bardzo cennym doświadczeniem, a przede wszystkim na bardzo dużej intensywności – trenerzy ustawili grę na 3 boiskach jednocześnie. Pozostałe zespoły miały poranny. Po obiedzie i odpoczynku zajęliśmy się zabawą w grupach – dzisiejszym hitem była gra polegająca na trafianiu woreczkiem wypełnionym piaskiem na platformę z otworem. Nie samą piłką człowiek żyje więc taka odmiana była dla chłopców fajnie spędzonym czasem. Wieczorem swoje umiejętności meczowe sprawdziła grupa 2010 – było ciężko, ale co nas nie zabije to wzmocni :)

Wtorek:

Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Zaliczyliśmy kolejny wysiłek na porannym treningu. Po południu zjedliśmy obiad. W wolnym czasie zrobiliśmy krótki spacer po okolicy. Po powrocie do ośrodka przygotowaliśmy się i udaliśmy na wieczorny trening. Po kolejnym wysiłku tego dnia nadszedł czas na kolację, a niedługo potem przyszedł czas na sen.

Poniedziałek:

Po krótkiej podróży dotarliśmy do naszego ośrodka Hetman w Augustowie. Po zakwaterowaniu w pokojach udaliśmy się wspólnie na obiad. Następnie zapoznaliśmy się z regulaminem i zasadami panującymi na obozie. Słoneczna pogoda zachęciła nas do pójścia nad jezioro. Każda z grup skorzystała z możliwości zabawy w wodzie we własnym gronie. Po kąpieli zawodnicy przygotowywali się do pierwszego treningu na obozie. Potem zapoznaliśmy się z ośrodkiem treningowym, na którym odbył się trening. Po wysiłku zebraliśmy się na kolacje. Na koniec dnia przygotowaliśmy się do spędzenia pierwszej nocy w ośrodku.