Obóz Augustów Camp 2020 - ważne informacje

w związku z oficjalnymi wytycznymi MEN dot bezpiecznej organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży MKS Piast podjął decyzję że nasz obóz w terminie 17.08 - 24.08 odbędzie się zgodnie z planem, poniżej najważniejsze informacje:

1. Ośrodek spełnia wszystkie kryteria sanitarne (pokoje maks 4 osobowe, izolatka, możliwość rotacyjnych posiłków)

2. W ośrodku będzie przebywać wyłącznie nasz klub

3. Grupy będą izolowane (posiłki, treningi itp)

4. Korzystanie z kąpieliska miejskiego będzie możliwe w przypadku wydzielenia jego części na potrzeby grup zorganizowanych (mamy info że władze miejskie pracują nad takim rozwiązaniem)

5. Do wyjazdu na obóz zostaną dopuszczeni uczestnicy zdrowi w dniu wyjazdu, co poświadczają rodzice dziecka w pisemnym oświadczeniu o braku u uczestnika wypoczynku infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

6. Rodzice zobowiązują się do niezwłocznego – do 12 godzin – odbioru dziecka z wypoczynku w przypadku wystąpienia u ich dziecka niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności).

7. Jeżeli dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, rodzic/prawny opiekun, ma obowiązek poinformować organizatora o tym fakcie na etapie zgłaszania udziału w wypoczynku w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. To samo dotyczy pełnoletniego uczestnika wypoczynku. W przypadku występowania u uczestnika chorób przewlekłych konieczne jest dostarczenie opinii lekarskiej o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wypoczynku.

8. Należy zaopatrzyć uczestnika wypoczynku w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu na wypoczynku.

pełne wytyczne znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz

Obecnie jedną z kwestii która jest problematyczna to transport. Zgodnie z obecnymi warunkami transportu w autokarze może być zajęta połowa dostępnych miejsc, co powoduje konieczność zamówienia większej liczby autokarów. Jeśli ograniczenia w transporcie nie zostaną zniesione do wyjazdu koszt obozu wzrośnie o około 100 zł

bardzo proszę wszystkich rodziców dzieci o potwierdzenie udziału w obozie zgodnie z powyższymi warunkami do piątku 5 czerwca poprzez:

a) wysłanie maila na adres mkspiast@mkspiast.pl

b) sms-em pod nr 519122956

W przypadku chęci rezygnacji konieczne jest wysłanie maila na adres mkspiast@mkspiast.pl. Gwarantujemy zwrot wpłat powyżej zaliczki (300 zł), sama zaliczka zostanie zwrócona o ile ośrodek zgodzi się na renegocjację umowy (aby rozpocząć rozmowy musimy znać ilość uczestników)